Nagrada Zlatni Globus 2021 – kompletni popis nominiranih

U srijedu su objavljene nominacije za 78. godišnju nagradu Zlatni Globus, kojom se slavi najbolje na televiziji i u filmu.

Ovogodišnji nominirani mješavina su starog i novog, ističući ono što smo gledali od kuće dok smo bili u karanteni.

Netflix je vodio u televizijskim i filmskim nominacijama, uključujući dramu “Mank”, koja vodi sa šest kategorija.

Uslijedilo je “The Trial of the Chicago 7” s pet nominacija.

U televizijskim kategorijama vodi Netflixova kraljevska drama “The Crown” sa šest nominacija, a slijedila je prošlogodišnja komedija “Schitt’s Creek”, s pet.

Sacha Baron Cohen, Carey Mulligan i drugi nominirani slave nominacije glavom Zlatnom globusu. Chadwick Boseman, koji je umro prošle godine u 43. godini nakon privatne bitke s rakom debelog crijeva, dobio je posthumnu nominaciju za ulogu u Netflixovom filmu “Ma Rainey’s Black Bottom”. Tina Fey i Amy Poehler vratit će se kao domaćini događaja po četvrti put. Zlatni globus održat će se – virtualno ili na neki način – u nedjelju, 28. veljače na NBC-u.

TV pionir Norman Lear dobit će nagradu Carol Burnett za životno djelo, a glumici / aktivistici Jane Fonda dodijelit će nagradu Cecil B. deMille za izvanredan doprinos industriji.

Popis nominiranih pogledajte u nastavku.

TELEVIZIJA

Najbolja izvedba glumca u televizijskoj seriji – mjuzikl ili komedija

Don Cheadle – “Black Monday”

Nicholas Hoult – “The Great”

Eugene Levy – “Schitt’s Creek”

Jason Sudekis – “Ted Lasso”

Ramy Youssef – “Ramy”

Najbolja izvedba glumice u televizijskoj seriji – mjuzikl ili komedija

Lily Collins – “Emily in Paris”

Kaley Cuoco – “The Flight Attendant”

Elle Fanning – “The Great”

Jane Levy – “Zoey’s Extraordinary Playlist”

Catherine O’Hara – “Schitt’s Creek”

Najbolja izvedba glumca u televizijskoj seriji – drama

Jason Bateman – “Ozark”

Josh O’Connor – “The Crown”

Bob Odenkirk – “Better Call Saul”

Al Pacino – “Hunters”

Matthew Rhys – “Perry Mason”

Najbolja izvedba glumice u televizijskoj seriji – drama

Olivia Colman – “The Crown”

Jodie Comer – “Killing Eve”

Emma Corrin – “The Crown”

Laura Linney – “Ozark”

Sarah Paulson – “Ratched”

Najbolja izvedba glumca u limitiranoj seriji ili filmu napravljenom za televiziju

Bryan Cranston – “Your Honor”

Jeff Daniels – “The Comey Rule”

Hugh Grant – “The Undoing”

Mark Ruffalo – “I Know This Much is True”

Ethan Hawke – “The Good Lord Bird”

Najbolja izvedba glumice u limitiranoj seriji ili filmu napravljenom za televiziju

Cate Blanchett – “Mrs. America”

Daisy Edgar-Jones – “Normal People”

Shira Haas – “Unorthodox”

Nicole Kidman – “The Undoing”

Anya Taylor-Joy – “The Queen’s Gambit”

Najbolja dramska televizijska serija

“The Crown”

“Lovecraft Country”

“The Mandalorian”

“Ozark”

“Ratched”

Najbolja limitirana televizijska serija ili film napravljen za televiziju

“Normal People”

“The Queen’s Gambit”

“Small Axe”

“The Undoing”

“Unorthodox”

Najbolja izvedba glumice u sporednoj ulozi u seriji, limitiranoj seriji ili u filmu napravljenom za televiziju

Helena Bonham Carter – “The Crown”

Julia Garner – “Ozark”

Annie Murphy – “Schitt’s Creek”

Cynthia Nixon – “Ratched”

Najbolja izvedba glumca u sporednoj ulozi u seriji, limitiranoj seriji ili u filmu napravljenom za televiziju

John Boyega – “Small Axe”

Brendan Gleeson – “The Comey Rule”

Daniel Levy – “Schitt’s Creek”

Jim Parsons – “Hollywood”

Donald Southerland – “The Undoing”

Najbolja televizijska serija – mjuzikl ili komedija

“Emily in Paris”

“The Flight Attendant”

“Schitt’s Creek”

“The Great”

“Ted Lasso”

FILM

Najbolja televizijska serija – mjuzikl ili komedija

“Borat Subsequent Moviefilm”

“Hamilton”

“Music”

“Palm Springs”

“The Prom”

Najbolji film – drama

“The Father”

“Mank”

“Nomadland”

“Promising Young Woman”

“The Trial of the Chicago 7”

Najbolji film – strani jezik

“Another Round,” Danska

“La Llorona,” Guatamela/Francuska

“The Life Ahead,” Italija

“Minari,” SAD

“Two of Us,” Francuska/SAD

Najbolji scenarij – film

Emerald Fennell – “Promising Young Woman”

Jack Fincher – “Mank”

Aaron Sorkin – “The Trial of the Chicago 7”

Florian Zeller, Christopher Hampton – “The Father”

Chloe Zhao – “Nomadland”

Najbolja originalna pjesma – film

“Fight for You” – “Judas and the Black Messiah”

“Hear My Voice” – “The Trial of the Chicago 7”

“IO SI (Seen)” – “The Life Ahead”

“Speak Now” – “One Night in Miami”

“Tigers & Tweed” – “The United States vs. Billie Holiday”

Najbolji glumac u sporednoj ulozi u bilo kojem filmu

Sacha Baron Cohen – “The Trial of the Chicago 7”

Daniel Kaluuya – “Judas and the Black Messiah”

Jared Leto – “The Little Things”

Bill Murray – “On the Rocks”

Leslie Odom, Jr. – “One Night in Miami”

Najbolja glumica u sporednoj ulozi u bilo kojem filmu

Glenn Close – “Hillbilly Elegy”

Olivia Colman – “The Father”

Jodie Foster – “The Mauritanian”

Amanda Seyfried – “Mank”

Helena Zengel – “News of the World”

Najbolji glumac u filmskom filmu – mjuzikl ili komedija

Sacha Baron Cohen – “Borat Subsequent Moviefilm”

James Corden – “The Prom”

Lin-Manuel Miranda – “Hamilton”

Dev Patel – “The Personal History of David Copperfield”

Andy Samberg – “Palm Springs”

Najbolji film – animirani

“The Croods: A New Age”

“Onward”

“Over the Moon”

“Soul”

“Wolfwalkers”

Najbolji glumac u filmu – drama

Chadwick Boseman, – “Ma Rainey’s Black Bottom”

Riz Ahmed – “The Sound of Metal”

Anthony Hopkins – “The Father”

Gary Oldman – “Mank”

Tahar Rahim – “The Mauritanian”

Najbolja glumica u filmu – drama

Viola Davis – “Ma Rainey’s Black Bottom”

Andra Day – “The United States vs. Billie Holiday”

Vanessa Kirby – “Pieces of a Woman”

Frances McDormand – “Nomadland”

Carey Mulligan – “Promising Young Woman 

Najbolja glumica u filmu – mjuzikl ili komedija

Maria Bakalova – “Borat Subsequent Moviefilm”

Kate Hudson – “Music”

Michelle Pfeiffer – “French Exit”

Rosamund Pike – “I Care A Lot”

Anya Taylor-Joy – “Emma”

Najbolji glumac u filmu – mjuzikl ili komedija

Sacha Baron Cohen – “Borat Subsequent Moviefilm”

James Corden – “The Prom”

Lin-Manuel Miranda – “Hamilton”

Dev Patel – “The Personal History of David Copperfield”

Andy Samberg – “Palm Springs”

Najbolji redatelj – film

David Fincher – “Mank”

Regina King – “One Night in Miami”

Aaron Sorkin – “The Trial of the Chicago 7”

Chloe Zhao – “Nomadland”

Emerald Fennell – “Promising Young Woman”

Najbolja originalna glazba

“The Midnight Sky”

“Tenet”

“News of the World”

“Mank”

Similar Posts